TTIP: Mis on Suurbritannia ja Ameerika kaubanduse tulevikku?

- May 16, 2016-

Bill Wilson

BBC News:


EL rahvahääletuse arutelu on kuulnud palju argumente tuleviku UK nr 39; s trading kolooniatest.

Kuid USA President Barack Obama #39; s märkused, mis Suurbritannia oleks sattuda on quot; taga queuequot; Kui koostada potentsiaalsete post-Brexit kaubandus tegeleb USA on ka fokuseerimine transatlantilise kaubandus.

See ei ole esimest korda USA hoiatas dire kaubanduse mõju Suurbritannia hääletada 23. juunil lahkuda.

Eelmisel aastal USA kaubandusesindaja Michael Froman hoiatas, et kui Suurbritannia Elist lahkunud see silmitsi samade tariifide ja kaubanduse tõkked teiste riikidega nagu Hiina või Brasiilia ja India.

Tariifid, mida UK eksportijate maksta (kui asub ELi liikmesriigis asuva äriühingu) USA saadetavad kaubad on praegu suhteliselt väike.

Impordi ja ekspordi

Kaubanduse retoorika tõstes tundub uudishimulik, kui üks uurib UK ja USA praegune vastastikku kasulikku kauplemise suhet.

EU bloki maade on UK nr 39; s suurim ekspordi turu, mis on suurele territooriumile, kuhu kuulub veel 27 riiki.

Kui tegemist on Briti eksport ühe rahva, siis USA on UK #39; sbiggest ekspordi sihtkoht, mõned £3 .5bn turuväärtus.

Suurbritannia eksport USAsse, gin ja tööstuse kemikaalide elusloomade ja taimsed rasvad väga erinevaid objekte.

Vastupidi, USA on UK nr 39; s kolmas allikas impordi, pärast Saksamaa ja Hiina, osta mõned £2 .9bn kaupade Ameerikast.

Vastavalt Ühendkuningriigi valitsusele umbes 17% Briti ekspordist läks USA 2012.

Peale USA ja UK on üksteist #39; s suurim välisinvestorite ja quot; selle investeeringu toetab umbes miljon töökohta igas riigis quot; ta ütleb.

#39; Rohkem võimalusi #39;

Seni nii hea, kuid valitsus on oma silmad, mida ta ütleb on isegi suurem potentsiaalne auhind, allkirjastamise vahel ELi ja USA atlandiülene kaubandus- ja investeerimispartnerlusega (TTIP) tegeleda.

See on asi, mida Barack Obama ütleb puudu, siis on, kui see EL UK riske.

Sest viimase paari aasta jooksul läbirääkimisi kestvad kohta selles kahepoolseid tegeleda, mis Suurbritannia valitsus ütleb quot; saaks lisada piires eksporditoetustele ligi £ 10 miljardit aastas UK majandusele pikka termquot;.

Ta lisab: quot; võiks lisada ka £100bn EL ja £80bn US.quot;

Ja vastavalt Ühendkuningriigi kaubandus- ja, mis trummid rahvusvahelise kaubanduse üles Briti ettevõtetele: quot; TTIP läbirääkimised USA ja ELi vahel tuleb luua ka rohkem võimalusi Ühendkuningriigis. See eemaldab kaubandustõkete tariifide alandamine ja õigus similar.quot;

TTIP on peamiselt tehingu lõigata tolli- ja regulatiivsed tõkked vahel USA ja ELi riikidest, lihtsustades potentsiaalselt mõlemal pool Atlandi ookeani ettevõtete juurdepääsu üksteise #39; s turgudel.

See mõjutaks erialade hulka kuuluvad farmaatsiatooted, autod, energia, rahandus, kemikaalid, riided ja toidu ja joogiga.

Valitsus ütleb, et ostjaid oleks kasulik EU imporditariifid, populaarsemad kaupade, nagu teksad ja autod eemaldamise teel.

Välisinvesteeringute

See nr 39; s väitis, et vähendades aitab Ühendkuningriigi ettevõtete eksport USAsse, kasutada eelkõige ennustatud väikeettevõtetega.

Tariifide ELi ja USA vahel on juba madalad - keskmiselt ligikaudu 3% - jaoks ning mõlemad pooled nad kõrvaldatakse lepinguga.

Läbirääkimiste keskmes on laboridiagnostika normidel, vähendades quot; alates barriersquot; või vabaneda neist kui nad #39; re vajalikuks.

Näiteks USA ja ELi seadusandjad on eri nõuetele ohutuse autod, narkootikumide ja pehme mööbel.

Läbi erinevate katsete on kallis, ettevõtete, eriti uute ravimite väljatöötamisel. TTIP eesmärk on vähendada nende kulude tuues ühiseid standardeid.

Teistes piirkondades, kaalutakse termokaitsega välisinvestoritele, koostöö saavutamiseks suurendada väikeettevõtete ELi ja USA kaubandust ning vastuoluline seotud investeeringuid USA ja ELi vaheliste vaidluste lahendamiseks.

#39; Rünnak ühiskonna #39;

Mitte igaüks on enamoured võimalik leping, withconcerns dealwill sõita alla töötasu, nõrgendada keskkonnakaitse ja töötajate õiguste, suur äri enne kodanike nõudmisi.

Kampaaniagruppi sõda tahavad, tegevdirektor John Hilary ütles: quot; TTIP on õigesti mõista läbirääkimisi kahe konkureeriva kaubanduspartneritega, vaid on rünnak Euroopa ja USA ühiskondade rahvusvaheliste korporatsioonide eesmärk on eemaldada õiguslikud tõkked nende tegevuse mõlemal pool Atlantic.quot;

Suur osa TTIP Ühendkuningriigis ning teistes ELi liikmesriikides, sealhulgas Saksamaa, vastuseis on keskendunud quot; õigusnorme investori ja riigi vaidluse settlementquot;.

See protseduur võimaldab sue välisriikide valitsuste ebaõiglase kohtlemise nõuded ja õigus hüvitisele.

Kriitikud ütlevad meetmed kahjustavad liikmesriikide valitsuste õigust tegutseda oma kodanike huve.

Näiteks nad hoiatavad, et tubaka hiiglased võiks kasutada korras vaidlustada rangematele eeskirjadele, viidates juhul Austraalias, kus Philip Morris Asia aluseks on 1993 sõlmitud Hongkongiga juriidiline liikuda peatada pakendi muutmine.

Vaesemate standardid

Ühendkuningriigis, tähelepanu on keskendunud võimalikku mõju NHS, kriitikud öeldes TTIP võimaldaks NHS services töötavas eraettevõtete sue valitsus, kui otsustas pöörduda avaliku sektori teenuseid.

Vastased on nõudnud NHS TTIP, väites, et muud sektorid on juba tagatud erandid, nagu näiteks Prantsuse filmitööstuse vabastada.

Ühendkuningriigi valitsus ütleb, kuidas toimib vaidluste lahendamise üksikasjad on veel läbirääkimised ja väidab seal on mingit ohtu NHS.

Kriitikud muretsema ka mõju toidu standardite, väites, et ELil on palju rangemad eeskirjad geneetiliselt muundatud põllukultuuride, pestitsiidide kasutamise ja toidu lisaainete kui USAs.

Öeldakse, et TTIP tegeleda võiksid toodete ELi turule vaesemate standarditele. Nad ka hoiatada, et toidu hiiglased kasutada investori ja riigi lahendamist tülinorija omavalitsuse õigusakti parandamaks toidustandardite kukutades.

Nädala läbirääkimiste

Olenemata sellest, kuidas Ühendkuningriigi elanikkonnast otsustab hääletada 23. juunil seoses ELiga, TTIP laeva purjed.

Järgmises voorus kõnelusi, 13., isdue, avada Mondayin New Yorgis ja alles reedel.

Mõned kommentaatorid ütlevad, et kui palju on allkirjastatud enne Barack Obama lahkumist office jaanuar 2017, siis läbirääkimised võivad seisatada samas on selles USA, Prantsusmaa ja Saksamaa.

Niisiis, kõik kaubanduse esiküljel, mitte ainult Suurbritannias, kuid ka USA ja ELi saatest.


Paari:Bayer ja Webasto disain suurim polükarbonaadist katus Järgmise:119th Canton Fair 2016