Kuidas lugeda plaanid

- Jun 08, 2016-

Arhitekt ütleb, kuidas hinnata tegeliku suuruse uue kodu


t #39; s lihtne osta veebisaidilt või maja plaani kataloogi plaanid. Aga mida te ostate? Valminud maja mõõdab teie ootustele? Soovitused pärit arhitekt projekteerib luxury plaanid ja custom kodudes.

Kuni oma maja plaan

Kui võrdlete plaanid, teie arvates, korruse plaan – plaani suurus - pindala mõõdetakse ruutmeetrit või ruutmeetrit tähtsam tunnuse.

Aga ma ütlen sulle väike saladus. Ei ruutmeetrit ja ruutmeetri mõõta sama iga maja plaan. Kaks maja plaanid, et võrdse ala ei ei pruugi tõesti olla.

Kas see teeb suur erinevus kava valides? Sa bet see ei! 3000 ruutmeetril plaan, erinevus on ainult 10% võib ootamatult teile maksma kümneid tuhandeid dollareid.

Küsimus mõõtmised

Ehitajad, arhitektid, kinnisvara spetsialistid, pankurid, audiitorite ja hindajad sageli aru ruumi suurust erinevalt, et paremini vastaks nende erivajadustele.

Maja plaan teenused erinevad nende pinna arvutus protokollides. Selleks, et comparefloor kava areasaccurately, sul on kindlasti alad loetakse sama.

Üldiselt,ehitajatele ja kinnisvara spetsialistidtahan näidata, et maja on nii suur kui võimalik. Nende eesmärk on madalam kulu ühe ruutjalg või ruutmeetri tsiteerida, nii et maja rohkem väärt.

Seevastuhindajate ja audiitorite countytavaliselt mõõdetakse maja – tavaliselt jõulist viis arvutada piirkonnas – ja tööpäeva ümbermõõt.

Arhitektidsuurus jagunevad osad: esimesel korrusel, teisel korrusel, varikatused, lõpetanud madalamal tasandil.

Quot; jõuda õunad applesquot; maja valdkonnad võrdlus sul teada, mis kaasatakse kogusummad. Kas ala sisaldab ainult kuumutatakse ja jahutatakse on eraruumides? See hõlmab kõike quot; roofquot; all? (Olen näinud garaažide arvasin mõned kava piirkondadeks!) Või kas mõõtmised sisaldavad ainult quot; elu spacequot;?

Küsi, kuidas toad on mõõdetud

Kuid isegi kui olete avastanud täpselt, millised ruumid on ala arvutamisel arvesse te nr 39; ll vaja teada, kuidas arvestatakse Köide ja kas kogu peegeldab neto või bruto ruutjalgades (või ruutmeetrit).

Brutopind on kokku kõik maja perimeetri äärest. Suletud netopind on sama kogu – vähem paksused seinad. Teisisõnu, neto ruutjalgades on osa maast, mis te saate kõndida. Gross hõlmab osi ei saa kõndida.

Neto ja bruto saab nii palju kui kümme protsenti – sõltuvalt ruumiplaneering disain. A quot; traditionalquot; tegevuskava (koos rohkemat eristuvat toad ja seega rohkem seinad) võib-olla kümme protsenti neto-bruto suhtarv, kuigi kaasaegse plaan võib olla vaid kuus või seitse protsenti.

Samuti kipuvad suuremad kodu on rohkem seinad – sest suuremad kodu on üldiselt rohkem toad, mitte lihtsalt suuremad toad. Te #39; ll kunagi Vaata majajuhti veebisaidi noteeritud maja plaani maht, kuid numbrit, korruse plaan ala sageli sõltub kuidas mahtu arvestatakse. Tavaliselt on quot; ülemise areaquot; kohta kaks lugu toad (foyers, Peretoad) pole #39; t hulka korruse plaan. Samuti trepid on ainult üks kord. Kuid mitte alati. Vaata, kuidas maht arvestatakse veenduge, sa tead, kuidas suur plaan tegelikult on.

Kava teenuseid, et oma plaanid on järjekindlat poliitikat ala (ja mahu), kuid teenuste, mis müüvad kavade kohta, ilmselt ei #39; t.

Kui teenuse disainer või kava kava suuruse arvutamiseks? Mõnikord seda teavet teenuse #39; s veebilehel või raamat, ja mõnikord on vaja helistada teada. Kuid siis tuleb kindlasti teada. Teades, kuidas hinnata ala ja mahu saab teha väga suur erinevus lõpuks ehitada maja maksumusest.


Paari:Metallist katus kulu vs bituumensindel – mida oodata Järgmise:Katuse kalle