Kodumaise katuse ehitus

- May 31, 2016-

Kodumaise katuse ehituson selleraamimineja katuse puhul on enamik avalikud eemaldatav katemajadkülm ja parasvöötme kliimas. Sellised katused on enamasti ehitatudpuidu, võtta mitmeid erinevaidkujundid, ja on kaetud erinevatematerjalid.


Moodsaid katused on enamasti nelinurkse raami paari ühise sarikad või kokkupandavad puidust fermid kinnitatud koospuntras connector plaadid. Puitehitised ja ajaloolised hooned võivad olla raamitud peamine sarikad võipuidust katuse fermid. Katused on määratletud aswarmorcold roofdepending kohta kuidas nad on projekteeritud ja ehitatud seoses thermalhoone soojustaminejaventilatsioon. Taldrikute võikatuse kallekaldus katus on määratletud peamiselt katusekate materjal ja esteetiline disain.Katusetöödtegelikult kalle ülevaate vett umbes kümme kraadi. Lamekatused majadele leidub peamiseltkuivadepiirkondades.

Tugeva tuule valdkonnas, kus ontsüklonvõiorkaanvõib teha rannikuala, peamineinsenerion hoida katuse all ajal suured tormid. Iga katuse seisuga kursuse struktuuri, ülejäänud osa peab vastu pidama tõusu ja tugeva tuule korral. Seda saab teha kasutades metallist sidemed kinnitatakse iga rafter või puntras. See ei ole tavaliselt probleem aladel ei tugeva tuule.

Ühendkuningriigis, tavaliselt oleks konkreetse plaaditud katuse sarikad 600mm keskustes, katuse ehitusettevõtted 300mm keskused ja lakke talad 400mm keskustes. USA kasutabinglise süsteemi ühikutesja raamimine liikmed on tavaliselt jaotatud 16 või 24 tolli peale.

Katuse karkass võib katkestada näiteks avad onkorstenvõikatuseakna. Korstnad on tavaliselt ehitatud vee kõrvalejuhtimissüsteem tuntud kui kakriketorsaddleabove korsten.Vilkuvkasutatakse seal vahe korstna ja katusematerjalina.


Rafter katuse ehitus

Lihtne rafter katus koosnebsarikadet therafter jalatugi kohta horisontaalneseina plaadidpeale iga seina. Top otsad sarikate sageli kokku aridge tala, kuid võib tagumik saadetavad teise rafter moodustavad paari sarikad, nimetatakse acouple. Sõltuvalt materjali, kas horisontaalne katuseteivaste,kõvast, võipurlinsparandatud sarikad; või lauad,vineer, võiorienteeritud kihtidegamoodustavad theroof tekk (ehk kile või mantli) Katusekatteks toetamiseks. Heavierunder purlinsorpurlin platesare abil toetanud enam rafter ulatub.Tie talad, mis võib olla lakke talad ühendatakse tavaliselt vastupidine sarikad, takistada nende levikut ja sundides seinad peale madalama otsad.Krae taladvõi krae sidemed võib kehtestada kõrgem vastupidise sarikad extra tugevuse vahel. Sarikad, talad lips ja plaadid aitavad edastada mass katusel onseinadhoone

Puntras katuse ehitus

Keele ja soonega mantli puntras katuse. Mantli ning Ridge erinevus võimaldab loomuliku ventilatsiooniga ruumi.

Eelnevalt valmistatud katuse fermid tulevad erinevaid stiile. Nende eesmärk on iga ehitise puhul tootja.

Puidust fermide ehitatud erinevaid stiile kasutades puidust või metallist liigesed. Raske puidust sarikad tavaliselt vahedega 8 meetri (2,4 m) 12 jala (3,7 m) peale on calledprincipal sarikad. Peamine sarikad võib segada withcommon raftersor carrycommon purlins.[volituses vaja]


Disain koormused

Katuse karkass projekteerida omada astructural loadincluding, mis on calleddead koormus, oma raskuse ja massi katusekattetooted ja lisakoormuse kutsutud theenvironmental loadsuch lume ja tuule. Lamekatused võivad ka peavad olema kujundatud forlive loadsif inimest saab kõndida. Ameerika ÜhendriigidehitusnormideMäärake koormused £ ruutmeetri suu, mis piirkonniti. Koormus andspan (vahemaa toetab) määratleb suuruse ja vahega, sarikad ja fermid.

Katusekatete

Pikemalt artiklis:Müügil katusematerjalina loetelu

Tihendusmaterjaliga eesmärk on eelkõige ülevaate vett. Kate on ka oluline osa arhitektuur, et Katusekattematerjalid tulevad erinevaid värve ja tekstuure. Esmane katusekattetooted maja Põhja-Ameerikas onbituumensindel, kuid mõned on muud tüüpikatus vöötohatisvõikivikatus.PlaatidejaThatchkatused on rohkem levinud Euroopas kui Põhja-Ameerikas. Mõned Katusekattematerjalid aidata vähendada kuuma kliima Konditsioneer kulusid kavandatudkajastadavalgus.

Ventilatsiooni ja Isolatsioonitööd[Redigeeri]

Levinud meetod ventilatsiooniseadmed katus on avad tuulekasti ja katuseharja võimaldada loomuliku. Näites on ka ventileeritavad välisseinad, mida nimetatakserainscreenehitus.

Katuse korruse ventilatsiooni kiirused rasvasisaldus on üle lekke võikondensatsioonija eemaldab soojuse, mis aitab vältidajää tammidja aitab asfalt vöötohatis kauem. Selles USA määrata ventilatsiooni määr vähemalt 1 sq ft avamise kohta 150 sq ft (1:150) 1:300 mõned tingimused suhtarv. Soe õhk tõuseb nii vahelae soojustus eesmärk on suuremrja soojustus on sageli paigaldatud lakke talad ja sarikad. Korralikult soojustatud ja ventileeritud katus on nn katuse acold. Awarm roofis katuse, mis on ventileeritud, kus soojustus viiakse vastavalt katuse kalle. Ahot roofis katuse mõeldud mitte omada mingit ventilatsiooni ja on piisavalt õhku ja veekindlad isolatsioon kokkupuutes mantli condensationsuch nagu vältimiseksspray vahtisolatsioon kantakse otse all pool või päraülakaitset katuse korruse või mõned cathedral ülemmäära.

Hilisema kujundusega on paigaldada katuse korruse fooliumist vaht koos teine tekk, mis on õhu tühikutega eemale võimaldamaks õhu liikumist vertikaalselt ventalation outlet katuse tipus fooliumist vaht — on kahekorruseline konstrueerimiseks õhuvahed. See disain parandab tõhusust.


Paari:Hoida katus puhas jälle Järgmise:Kuidas aru kulusid katuse