Kivi kaetud teraskatuse eelis

- Jan 16, 2018-

Kiviga kaetud terasest katuse eelised

Teraskatus pakub lisakasu sellistest elementidest nagu tuul ja rahe, ja enamik kivi kaetud terasest katuseid suudavad taluda leeki ja tulekahju. Regulaarne asfaltkat katus ei saaks orkaani tuultes seista; palju teraskatusi saab. Teras ei kaota UV-kiirtega päikest ja värvus ei ole igav. See võib isegi vähendada energiaarveid, kuna see suudab tegelikult kajastada UV-kiirgusi. Teraskonstruktsioonide katused on ka korrosioonikindlad ja võivad takistada ka rahe kahjustusi.

Kivi kaetud teraskatet arendati üle 50 aasta tagasi Uus-Meremaal. See on tavaliselt paigaldatud puidust ribadele, mida nimetatakse battensiks, kuid Ameerika Ühendriikidesse kantud kividega kaetud teraskatete suundumuse muutmiseks muudeti latid vajadust olemasolevate asfaldi- või puitkarkasside katmiseks. Otsus katusriba paigaldamiseks kas lauad või ilma, sõltub disaini tüübist ja asukohast või kliimast.

See pakub erakordset tuuletakistust ja on eriti kasulik piirkondades, kus on suur orkaani hooaeg, näiteks Florida. Sellisel juhul on soovitatav kasutada terasest katusekindlat lainetamismeetodit, mis tagab parema vastupanu tugevatele tuulele. Katusekatted toimivad paremini piirkondades, kus rahe võib olla probleem ja alad, kus katused on järsud, kuna latid muudavad paigaldamise lihtsamaks. Kahtlemata on lihtsam paigaldada kiviga kaetud terasest katusekivid ilma latid, sest see on peamine tuuletakistus. Terasest katusest põrandaküttesüsteemid ei vaja ülemäärast puidust raamistamist, et muuta katus energiatõhusamaks. Kuigi energiatõhususe väike tõus koos battenitega on, ei ole piisav, et korvata lainetamata katuse kasulikku ilmastikukindlust. Siiski on vaja paigaldada battenraamid, kui katus asetatakse üle olemasoleva puidust sindli või kui kodus on ilma pööninguta.

Mõlemad meetodid vastavad kõigile Põhja-Ameerika ehituskoodidele ja California Title-24 energiakoodidele, tagades keskkonnasõbraliku struktuuri.

stone coated steel roofing .jpg

stone coated roof tiles .jpg


Paari:kivi kaetud terasest katusekivid - Maldiivid veemajas Järgmise:kivist kaetud teraskatus - üks uue katusepanga turupotentsiaalist